Network Çözümleri

Size uygun network çözümleri üretiyoruz..

Günümüzde ağ teknolojileri ve internet, yaşamımızda önemli yer tutan her türlü aracın bağlı olduğu bir yapıya dönüşmüştür. Sadece pc, tablet ya da cep telefonları değil, buzdolabından televizyona, arabadan metroya tüm araçlar internet ortamına bağlanıp veri iletişimi gerçekleştirmektedir. Tabi bu aynı zamanda ağınızda kontrol edeceğiniz cihaz sayısının ve çeşitliliğinin artması anlamına gelmektedir.

Dağıtık mimari yapıda çalışan uygulamalar ve bu uygulamalardan yararlanan kullanıcıların yeni nesil cihazlarındaki çeşitlilik, ağ yönetimi ve güvenliğin ne kadar önemli olduğunu tekrar göstermiştir. Dolayısıyla artık etkin ağ yönetimi, personel desteğine ihtiyaç duymaksızın kendi kararlarını verebilen dinamik sistem ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Büyüyen ve gittikçe karmaşıklaşan veri merkezlerinde performans yönetimi de diğer önemli konulardan biridir.

Veri merkezlerinin ve veri yoğunluklarının hızla artması, bulut bilişim, sanallaştırma ve benzeri teknolojileri beraberinde getirmiştir. Ağ bileşenleri de bu teknolojik gelişmelere paralel ilerleme göstererek esnek ve kolay yönetilebilir hale gelmektedir. SDN gibi oluşturulan ortak bir dil ile tüm aktif ağ donanımları eskisi gibi donanım bağımlı yaklaşımdan uzaklaşarak merkezi bir yönetim ve planlamaya kavuşmuştur. Böylece oldukça esnek, yönetimi kolay ve performans açısından oldukça verimli ağlar elde edilmiştir.

Dizayn ailesi olarak müşterilerimize ağ teknolojileri ile ilgili daha yeni ve hızlı kurumsal çözümler oluşturarak etkin rol oynamaya çalışmaktayız. Ağ teknolojileri hakkında her türlü sorularınıza cevap bulmak ve isteklerinize en uygun çözüme hızlı bir şekilde ulaşmak için info@dizayn.net.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.